21 Haziran 2021 Pazartesi Saat:
16:23
01-12-2014
  

MHP'li Akşener Başbakan'ı Topa Tuttu

Yüreği yetiyorsa, Diyarbakır'da kürsüye çıkıp 'Abdullah Öcalan, bebek katilidir, teröristtir'de...

Facebook da Paylaş 

MHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen 3. Bölge İstişare Toplantısı'na katılan TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, iktidara yönelik sert eleştirilerde bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'na çağrı yapan  Meral Akşener;

 

"Biz kendimizi ispatladık kardeşim. Her yere gidebiliriz. Nerede, neyi söylüyorsak, her yerde aynı şeyi söyleyebiliriz. Yiğitse, yüreği yetiyorsa, sayın Davutoğlu’nu Salı günü Meclis kürsüsünden Oslo’da yapılan görüşmeleri açıklamaya davet ediyorum. Kandil'de, İmralı postacılarının, İmralı postacılığı yapıyor olmanın nasıl bir duygu düşünce olduğunu açıklamasını istiyorum. Yüreği yetiyorsa, cesareti varsa, Diyarbakır Bağlar Mahallesi'nde böyle bir kürsüye çıkıp 'Abdullah Öcalan, bebek katilidir, İmralı canisidir ve teröristtir' diyebilmesini bekliyorum. Biz gereğini yaptık. Genel Başkanımız gereğini yaptı. Bundan sonra sıra sayın Davutoğlu'nda" diye konuştu.

 

Dersim hadisesi üzerinden yeni bir tartışma yaşandığını aktaran MHP'li Akşener, şöyle devam ettii: 

 

"Dinime söven Müslüman olsa bari. Yıllardır Alevi vatandaşlarımızı, kardeşlerimizi çok başka bir yerde göreceksiniz; sonra ak sarayınız, kaçak sarayınız, hırsızlıkla oluşturulmuş sarayınız yapılacak. Sonra o saray, vatandaşın gözünün önünde olduğu için 17-25 gibi örtemeyeceksiniz ve sarayın yapılmasının, kullanılmasının itirazlarının önüne geçebilmek için Alevilerle ilgili bir tartışmayı başlatacaksınız. Adama sormazlar mı, Reyhanlı'da şehit edilen vatandaşlarımızın mezhebinin Sünni olduğunu ilk ağızdan niye söylediniz kardeşim? Ana muhalefet liderinin mezhebinin Alevi olduğunu her fırsatta niye söylediniz? Hadi bakalım Diyanet'ten pay ayırın. Cemevlerini camilerin yanına eş değer koyun da görelim."

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler