26 Ekim 2021 Salı Saat:
21:28
05-04-2018
  

Muhammed b. Selman'dan Haddi Aşan Sözler

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Hamas’ın Suud’un milli güvenliğini tehdit ettiğini söyledi.

Facebook da Paylaş

 

 

Suudi Arabistan'ın veliaht Prensi Muhammed b. Salman bölgesel konularla ilgili zaman zaman yaptığı şaşırtıcı çıkışlarını sürdürüyor.

 

Geçtiğimiz günlerde İsraillilerin kendi topraklarında yaşama hakkı olduğunu söylemiş ve açıklamaları ile son dönemdeki Tel Aviv-Riyad yakınlaşmasının yeni rotasını çizmişti.

 

Yine geçtiğimiz günlerde İran'a yönelik sert eleştirilerini sürdüren Suudi Prens: "Bence İran'ın dini lideri Hitler'den daha kötü. Hitler Avrupa'yı fethetmeye çalışıyordu. Ama İran'ın dini lideri dünyayı fethetmeye çalışıyor." demiş ve Yemen konusunda ise yaptıkları katliamları meşru görerek: "Suudi Arabistan Yemen halkına yardım etmeye çalışıyor" diyerek Yemen ablukasının haklı olduğunu savunmuştu.

 

Suudi Arabistan Veliaht Prensi şimdi ise, Hamas’ın Suudi Arabistan’ın milli güvenliğini tehdit ettiğini ve bu ülke için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

 

Bir dergiye konuşan Suud Veliaht Prensi Muhammed b. Selman, Arabistan’ın kırmızı çizgileri olduğunu belirterek şunları ifade etti:

 

"Biz, Kanada, Meksika veya Atlas Okyanusuyla komşu bir bölgede yaşamıyoruz. Bizim etrafımız DAEŞ, el-Kaide, HAMAS, Hizbullah, İran ve hatta deniz korsanlarıyla çevrilidir. Bizim mücadelemiz bunlarla olacaktır."

 

  

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler