26 Ekim 2021 Salı Saat:
23:14
04-12-2015
  

Nardaran'da Onlarca Kişi Gözaltına Alındı

Azerbaycan İçişleri Bakanı Ramil Usubov, 32 kişinin polis tarafından göz altına alındığını açıkladı.

Facebook da Paylaş


 

Trend haber ajansının bildirdiğine göre, Usubov söz konusu kişilerin Nardaran olayı ile ilgili göz altına alındıklarını belirtti. Bölgeden gelen haberlere göre Polis güçleri Nardaran'da ev ev aramaya yapıyor ve kuşkuyu buldukları kişileri göz altına alıyor.

26 Kasım tarihinde başkent Bakü'ye bağlı Nardaran kasabasında bir camiye polisin saldırması sonucu camideki 5 kişi ve 2 polis hayatını kaybetmişti. Olay sırasında hayatını kaybedenlerden 3 kişi ailesinin izni olmadan toprağa verilmişti. İki kişiden ise hala haber alınamıyor.

Nardaran olaylarında özellikle Azerbaycan'da yayın yapan bazı medya organlarının, bölge halkını tekfirci grupmuş gibi göstermesi tepki çekmeye devam ediyor. Daha önce On4haber.com sitesine açıklamalarda bulunan Azerbaycanlı bir uzman ise yaşanan olaylardan nemalanan grupların ve medya organlarının Fetullahçı Terör Örgütüne hizmet ettiğini belirtmişti.

Nardaran kasabası Bakü'nün 30 km. dışarısında olup, Ehli Beyt İmamlarından 8. İmam Hz. Rıza (as)ın kız kardeşinin mübarek türbesi burada bulunuyor.

Nüfusu 9 milyon olan Azerbaycan'ın büyük çoğunluğu Şİa mezhebine mensup ve Ehl-i Beyt aşıkları tarafından Nardaran, önemli bir yer ve ziyaretgah olarak biliniyor.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler