26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:54
14-06-2016
  

Nasrallah’ın Sözleri Doğrulandı

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah

Facebook da Paylaş


Seyyid Hasan Nasrallah’ın işgalci İsrail ile aralarında yeni bir savaş olması durumunda neler olacağına dair yaptığı açıklama Hayfa Belediye Başkanı Yona Yahav tarafından da doğrulandı.
  
İşgalci İsrail rejiminde Avigdor Lieberman'ın İsrail Savunma Bakanlığı'na getirilmesi sonrasında, Lübnan'la yeni bir savaş ihtimali söz konusu olduğu belirtiliyor.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'ın yeni bir savaş olması durumunda Hayfa kentine yapacakları füze saldırılarının İsrail'de nükleer bomba etkisi yapacağına dair açıklaması Hayfa belediye başkanı tarafından da doğrulandı.

Hayfa Belediye Başkanı Yona Yahav, dün İsrail televizyonunda yayımlanan bir programda Hizbullah Genel Sekreterine bu mesajından dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Yona Yahav, "Nasrallah'ın Hizbullah'ın füze kapasitesi ve Hayfa'daki amonyak tesislerinin bir araya geldiğinde bir nükleer bomba etkisi yapacağına dair sözlerini teyit ediyorum. Nasrallah hassas bir meseleye parmak bastı. Ben Nasrullah'ı teyit ediyorum, yüzde yüz doğru söylüyor. O, bu tehdidiyle İsrail kamuoyuna amonyak depolarının tehlikesini hatırlattı" ifadesini kullandı.

 

on4haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler