18 Ocak 2022 Salı Saat:
16:23
07-08-2015
  

Onlar Silahlarına, Biz Allah'a Güvendik!

Uluslararası camianın Suudi Arabistan saldırıları karşısında sessiz kalmasını kınıyoruz...

Facebook da Paylaş


 

Başkent Sana'da itiraz yürüyüşü düzenleyen Yemenliler, uluslararası camianın Arabistan saldırıları karşısında sessiz kalmasını protesto etti.

Ensarullah Hareketi'nin yanında olduklarını ifade eden göstericiler, Ensarullah'ın Suudiler karşısındaki direnişi desteklediklerini bir kez daha ilan ettiler. Protesto eylemine katılanlardan bir Yemenli;

"Biz, liderimiz olan Seyit Abdulmelik el-Husi'yi desteklemek için buradayız. Bizler, el-Husi'den kapsamlı manada savaş emri vermesini bekliyoruz. Yemen halkının direnişi insanlık dışı saldıralar son bulana kadar devam edecek" dedi.

Bir başka Yemenli ise;

"Uluslararası camianın Suudi Arabistan saldırıları karşısında sessiz kalmasını kınıyoruz. Kahraman savaşçılarımız, yapılan operasyonlarda farklı milletlerden olan ve Yemen sınırları içerisinde Yemen halkına karşı savaşan piyonları yakalamayı başardı. Bu yabancı savaşçılar, Yemen'in uluslararası bir desiseyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Dünyanın bu mütecaviz saldırlar karşısında sessizliğe bürünmesi, saldırıların bugüne kadar devam etmesine sebep oldu.

Yiğit Yemen halkı, gelişmiş silah ve teçhizata sahip Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri güçlerinin karşısında durmaya devam edecektir. Onlar, sahip oldukları silahlara güvenirken biz, Allah'a olan imanımıza güvendik" dedi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler