27 Kasım 2021 Cumartesi Saat:
19:05
30-08-2012
  

Özgür Suriye Ordusu'nun Merkez Üssü Hatay (mı)

Sitede ordunun başkomutanı, başkomutan yardımcısı ve genelkurmay başkanının kimlikleri resimleriyle birlikte yer alıyor.

Facebook da Paylaş

 

 
 
 
 
Özgür Suriye Ordusu'nun internet sitesinde yer alan iletişim bilgileri Türk kamuoyunu karıştırdı. Zira sitede ordunun “ana üssü” Hatay olarak belirtilirken, Türkiye hatlı bir telefon numarası ve e-postadan oluşan açık iletişim bilgileri yer alıyor.
 
Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) İngilizce sayfasının açılışında, geçtiğimiz yıl Türkiye'ye sığınan ve ordunun liderliğini yapan Riyad el Esad'ın bir mesajı ver alıyor.
 
Esad mesajında, “Şu anki durum, Suriye'deki suçlu rejimin güç kullanmadan durdurulamayacağına yönelik inancımız ve taraf değiştiren asker ve subayların sayısındaki fazlalık” nedeniyle 27 Temmuz 2011'de Özgür Suriye Ordusu'nu kurduk” dedikten sonra ÖSO'nun amaçlarını anlatıyor.
 
Sitede ordunun başkomutanı, başkomutan yardımcısı ve genelkurmay başkanının kimlikleri resimleriyle birlikte yer alıyor. Ayrıca ÖSO hakkında basında çıkmış haberlere, ÖSO'nun yaptığı basın açıklamaları, çeşitli görseller vb. yer alıyor.
 
Öso'ya ulaşmak çok kolay
 
Sitenin en altında bulunan “Bize ulaşın” kısmı ise dikkat çekiyor. Zira bu kısımda ordunun ana üssü “Hatay, Turkey” olarak geçerken, Türkiye kodlu bir telefon numarası ve 1freesyriaarmy kullanıcı adlı e-posta adresi bulunuyor.
 
Telefon numarası arandığında uzun uzun çaldıktan sonra meşgule düşüyor.
 
gazetevatan.com
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler