14 Ağustos 2022 Pazar Saat:
09:33
11-06-2020
  

Ramazan Şallah İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastanede vefat eden Filistin İslâmi Cihad Lideri Ramazan Abdullah Şallah için İstanbul Fatih Camii’nde ikindi namazına müteakiben gıyabi cenaze namazı kılındı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

  

 

 

Şafak 40 Platformu tarafından organize edilen gıyabi cenaze namazına Ramazan Şallah’ın kardeşi Dr. Ömer Abdullah Şallah, Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras, Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nureddin Şirin, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Eşin, uzun süre Gazze’de yaşayan Mehmet Kaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Mehmet Kaya’nın kıldırdığı gıyabi cenaze namazının ardından konuşan merhum Ramazan Şallah’ın kardeşi Dr. Ömer Abdullah Şallah, öncelikle ağabeyinin fotoğrafının önünde durup asker selamı verdi.

 

6 Haziran 1967 yılında Kudüs’ün düştüğünü ve yine 6 Haziran 2020 tarihinde ise, Kudüs’ün öncülerinden olan Ramazan Şallah’ın vefat ettiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan ağabey Şallah, bundan sonra Filistin bekçiliğini ağabeyinin yetiştirdiği insanların sürdüreceğini söyledi.

  

Şafak 40 Platformu adına basın açıklamasını ise, 15 Temmuz şehitlerinden Kemal Ekşi’nin babası Ekrem Ekşi okudu.

 

“Filistinliler İslam topraklarını ümmet adına koruyorlar”

 

Filistin cihadının önemli isimlerinden olan Ramazan Şallah’ın gıyabi cenaze namazını kılma için bir araya geldiklerini belirterek basın açıklamasını okumaya başlayan Ekşi, “İnsanlar arasında müminlere karşı en şiddetli olan siyonistler, Allah’ın mübarek ve mukaddes kıldığı Filistin topraklarını, özellikle Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı işgal altında tutmaya devam ediyorlar. Bu işgal karşısında ise, Filistinli kardeşlerimiz hem kendi vatanlarını hem de İslam topraklarını İslam ümmeti adına cephenin ön hattında savunmaya, bu toprakları işgalden kurtarmaya çalışıyorlar. Bunun için ağır bedeller ödüyorlar.” dedi.

 

“Filistin’in şiarı ve sembolü olan azizlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız”

 

Sözlerinin devamında Ekşi, “Bunun içindir ki Filistin’in bir yüzü Kudüs, bir yüzü Mescid-i Aksa iken, diğer yüzü direniş, cihad ve şehadettir. Filistin bir yüzü Ahmet Yasin, bir yüzü Abdülaziz Rantisi iken, diğer yüzü de Fethi Şikaki ve Ramazan Şallah’tır. Bunun için ümmet olarak Filistin davasından hiç kopmadığımız ve kopmayacağımız gibi Filistin’in şiarı ve sembolü olan azizlerimizi, yiğitlerimizi, liderlerimizi ve şehitlerimizi de hiçbir zaman unutmayacak, onlara vefa ve sadakatten asla ayrılmayacağız. Bunun için bu uğurda adanmış tüm şehitlere ve özellikle gıyabi cenaze namazını kıldığımız Filistin İslami Cihad Hareketi’nin merhum lideri Dr. Ramazan Abdullah Şallah’a selamlarımızı gönderiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Düzenlenen etkinlik, yapılan basın açıklamasının ardından EHLADER Genel Başkanı Kadir Akaras tarafından yapılan dua ile son buldu.

 

(İLKHA)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Aynur   12-06-2020 01:48

    Bismillahirrahmanirrahim. Rabbim kabul etsin. Rabbim rahmet etsin ve mekanı Cennet olsun.:( ( Amin)

Kategorideki Diğer Haberler