26 Ekim 2021 Salı Saat:
23:31
29-02-2016
  

Savaş İçin Plan Yaparak Barış Sağlanamaz

İngiliz Muhalefet partisi, İngiltere’nin silah projelerini eleştirerek, bu tür projelerle barış sağlanamaz dedi.

Facebook da Paylaş

Tesnim haber ajansının haberine göre, İngiltere'de İşçi Partisi, diğer bir tabirle Muhalefet Partisi Lideri Jeremy Corbyn, binlerce kişinin katıldığı Trident nükleer silah projesini protesto eden gruplara katılarak, bu projenin sonlandırılmasını istedi.

İskoçya Ulusal Partisi Lideri Nicola Sturgeon, İngiltere Yeşil Partisi üyesi Caroline Lucas ve ülkedeki bazı sanatçı simalar bu silah projesini protesto edenler arasındaydı ve Corbyn’den önce hükümetin nükleer silah projesini eleştiren konuşmalar yaptılar.

Corbin Trident nükleer silah projesinin yerini hiçbir şeyin almaması gerektiğini ve İngiliz halkının çoğunun da bunu istediğini vurguladı. Corbin ayrıca, Nükleer silah projesinde çalışan işçilerin bu projenin durdurulmasıyla birlikte işsiz kalmamalarını ve bu işçilerin yeteneklerinin heder olmasının engellenerek, yeni yatırımlar yapılıp bu işçilerin becerilerinin buralarda değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

İşçi Partisi Lideri ayrıca, “Savaş planları yaparak barış sağlanamaz” ifadesinde bulundu.

Ulusal İskoç Partisi Lideri de protestoda yaptığı konuşmada, Trident nükleer silah projesi için harcanan 167 milyar Poundun başka projelerde kullanılabileceğini söyledi.

Tredent projesi, İskoçya’da Fastline deniz üssünde konuşlanmış bulunan İngiliz deniz altılarının yüklü maliyetlerle nükleer başlık donanımına sahip olması projesidir.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler