16 Mayıs 2022 Pazartesi Saat:
07:42
30-01-2019
  

Şeyh Ali Salman'a Müebbet Hapis

Bahreyn’de el-Vifak Hareketi lideri Şeyh Ali Salman ve iki milletvekiline ömür boyu hapis cezası verildi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

al-Ahd sitesinde yer alan habere göre, Bahreyn el-Vifak Hareketi lideri Şeyh Ali Salman ile iki milletvekili hakkında verilen ömür boyu hapis cazası temyiz mahkemesi tarafından onaylandı.

 

Şeyh Ali Salman ve iki milletvekili, Bahreyn aleyhine Katar’a bilgi vermek ve el-Halife Rejimi'ni devirmeye teşebbüs suçlamalarıyla yargılanıyordu.

Söz konusu iddialar el-Vifak Hareketi lideri Şeyh Ali Salman tarafından kabul edilmezken, temyiz mahkemesi ömür boyu hapis cezasına onay verdi.

el-Halife Rejimi'ne bağlı temyiz mahkemesi tarafından bugün verilen kararla, el-Vifak Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Ali Salman ile iki milletvekili Katar'a casusluk yapmak iddiasıyla ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

 

Şeyh Ali Salman 4 yıldır cezaevinde bulunuyor.

 

el-Vifak Hareketi daha önce bir bildiri yayınlayarak, Şeyh Ali Salman’ın en kısa sürede serbest bırakılmasını istemişti.

 

Öte yandan da, Bahreyn’de yargılanan iki Şii vatandaşın idam cezasına çarptırıldığı bildirildi.

 

Bahreyn’de bir mahkeme iki Şii vatandaş hakkında idam kararı verdi. Bahreyn Mahkemesi, iki kişinin bir polisi öldürdüğünü iddia ediyor.

 

Bazı haber kaynaklarında ise, sanıklar hakkına verilen idam cezası için “polis öldürme” suçundan yeterli delil bulunmadığı, verilen kararın da siyasi amaçlar taşıdığı belirtiliyor.

 

 

Tesnim Haber Ajansı 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler