14 Ağustos 2022 Pazar Saat:
09:13
18-05-2021
  

Siyonist Rejim’in Demir Kubbe’si Çöktü mü?

2006 Hizbullah-İsrail Savaşı’ndan sonra Büyük Şeytan Amerika’nın milyonlarca dolar desteği ile işgal topraklarını korumak için kurulan ‘Demir Kubbe’ füze savunma sistemi alarm veriyor.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Hamas başta olmak üzere Direniş Cephesi’nin Siyonist İsrail’e yönelik roket saldırıları, İsrail’in hava savunma sisteminin etkinliğini ve maliyetini tartışmaya açtı. Aynı anda yüzlerce roketin fırlatılması ve bunların Tel Aviv gibi Gazze’den oldukça uzak noktalara ulaşmasıyla Demir Kubbe adı verilen alçak irtifa hava savunma sisteminin güvenirliğini sorgulatıyor.

 

Siyonist İşgal Rejimi ordusu, Direniş Cephesi tarafından Gazze’den atılan 3100 roketten 1000 kadarının havada önlenebildiğini açıkladı. Buna göre Hamas, bugüne kadarki en yoğun roket saldırısını gerçekleştirirken, İsrail ancak her 3 roketten birini önleyebildi.

 

Öte yandan ise Demir Kubbe’nin maliyeti de gündem olmaya devam ediyor. Siyonist İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırılarını sürdürürken Hamas’ın buna cevabı kısa menzilli roketlerle olmakta. Siyonist Rejim Savunma Bakanlığı, çatışmaların başladığı geçen haftadan bu yana Gazze’den işgal topraklarına atılan roket sayısının 3100’ü bulduğunu açıkladı. Bunların çoğunluğunu maliyeti 300 dolar (2 bin 500 TL) ile 800 dolar (6 bin 600 TL) arasında değişen ‘Kassam’ adı verilen roketler oluşturuyor. Buna karşılık ise Demir Kubbe füze savunma sistemi her bir Hamas roketini durdurmanın maliyeti ise 800 bin lirayı buluyor.

 

Ayrıca Siyonist Rejim kaynakları Hamas’ın bu çatışmalar öncesinde elinde toplam 14 bin roket olduğunu söylüyordu.

 

 

Ehlader HABER

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler