08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
13:12
29-04-2019
  

Suudi Arabistan İstanbul'da Protesto Edildi + FOTO

İnsanlık tarihinin en barbar rejimlerinden biri olan Al-i Suud rejiminin, 37 masum Müslümanı haksız gerekçelerle tutuklayıp idam etmesi İstanbul konsolosluğu önünde toplanan duyarlı Müslümanlar tarafından kınandı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Suudi Rejimini kınamak için 4. Levent metrosunda toplanan Müslümanlar yürüyüşle Suudi Arabistan konsolosluğu önüne geldiler.

 

Değerli Ehl-i Beyt alimimiz Musa Aydın Hocanın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Kudüs Der Başkanı Nurettin Şirin bir konuşma yaptı. Şirin konuşmasında özellikle Amerika-İsrail-Suud ittifakından, bu ittifakın İslam dünyasındaki oyunlarından ve zulümlerinden bahsetti. Şirin konuşmasında şöyle dedi:

 

“Zillet bizden uzaktır. Bugün büyük şeytan Amerika, Siyonist İsrail ve Suudi rejimi el ele verdiler bölgede zulümlerini, barbarlıklarını, şeytanlıklarını arka arkaya sıralıyorlar. Bir taraftan Kudüs’ü İsrail başkenti ilan ediyorlar, diğer taraftan Suriye toprağı olan işgal altındaki Golan’ı İsrail toprağı olarak tanıyorlar, bir taraftan İslam ümmetinin iftiharı olan Devrim Muhafızlarını terörist ilan ediyorlar. Bir taraftan masum savunmasız insanları dar ağaçlarında yada kılıçlarla idam diyorlar. Biz buraya geldik büyük şeytanın karşısına, biz buraya geldik, Siyonist İsrail’in karşısına, biz buraya geldik zalim Suudi rejiminin karşısına.. Hicaz toprakları İslam'ın topraklarıdır, vahyin topraklarıdır. Hicaz toprakları bugün Suudi rejimin işgali altındadır ve Suudi rejimi orada Müslümanlar eşsiz zulümler yapıyor. Biz Bugün burada Suudi Rejiminin İstanbul konsolosluğu önünde bu zulümleri kınamak için toplandık”

 

Konuşmalar sırasında katılımcılar Büyük Şeytan Amerika, Siyonist İsrail ve Suudi Rejimi aleyhinde sloganlar atıp tekbirler getirdiler ve direniş ekseninin yanında olduklarını ilan ettiler.

 

Protesto gösterisinde Ehlader Genel Başkanı Sayın Kadir Akaras Hoca da gündeme dair bir konuşma yaptı. Akaras şunları söyledi:

"Bütün zalimlerin sonu mustazafların ve mazlumların gerçekleştirdiği devrimler ile alaşağı olacaktır. Biliyoruz ki uzun zamandır İslam coğrafyasına hakimiyet kurmaya çalışan Amerika ve bölgesel iş birlikçileri onun gayr-i meşru çocuğu İsrail'in peşine takılarak işgalci, zalim, katil ve terör devleti olan Suud,maalesef İslam ülkelerinde, İslam coğrafyasında bir çok cinayetlere imza atmış ve bunun son halkası Arabistan'da 37 kardeşimizi idam etmiştir.

 

Al-i Suud dünyanın sömürge gücü İngiltere'nin eliyle kurulmuş, ülkemize ve İslam dünyasına ihanet ederek o günden bugüne kadar da sapkın bir düşünce ve ideolojinin emrinde İslam dünyasında fitne çıkarmaya, bölgeyi terörize etmeye çalışmaktadır.

 

Bölgemizde terör eylemleri yapan tüm örgütleri Al-i Suud finanse etmektedir. Terör örgütlerinin gerçek evi Al-i Suud'un yıkılası sarayları olmuştur. İslam dünyasına tattırılan bu kadar acının, işkencenin Al-i Suud ve Al-i Halife Hanedanı ve onlarla iş birliği yapan zalimler ve tağutlardır. Biz kur'andan öğrenmişizdir ki; nice Firavunlar ve Nemrutlar, mustafaz yalın ayak Musaların karşısında yok olup gitmişlerdir. Kur'an bize şunu vadediyor ki; siz sabredip, direniş ehli olursanız Allah'ın yardımı sizinle beraberdir. Ve hiç bir güç Allah'ın gücü karşısında bir güç olarak hesaplanmaz. Allah'tan başka bütün güçleri inkar etmemiz gerekir. Allah'a iman etmek tağuta karşı isyan etmektir.

 

Bölgemizde mustafazların, mazlumların Musa'dan İbrahim'e, İsa'dan Muhammed'e ta Kerbela'ya ve o günden bugüne kadar direnişe gönül verenlerin kıyamı her zaman başarıya ulaşmıştır. Ve biliyoruz ki Büyük Şeytan ne kadar büyük olursa olsun Allah'ın ve onun veli dostlarının gücü karşısında bir hiçtir ve yok olup gideceklerdir.

 

Biz İstanbul'dan bütün dünyaya haykırıyoruz: Al-i Suud ve onun efendileri olan Amerika ve İsrail hiç bir halt edemeyecektir ve direniş eninde sonunda kazanacaktır. Ve o güçlerin tamamı direniş güçlerinin önünde diz çökecektir. Buradan 37 kardeşimizin, can dostlarımızın, masum bir şekilde idam edilen kardeşlerimizin acılarını paylaşıyor ve onlara rahmet diliyoruz."

 

Ehlader Genel Başkanı Akarasın konuşmasından sonra Ekrem Ekşi basın bildirisini okudu. Basın bildirisinden sonra ise Suudi Rejimi Velihahtı Muhammed b. Salman’ın resmi yakıldı.

 

 

Basın Açıklamasının Tam Metni İçin:

 

http://www.ekrangazetesi.com/mobil/amp/haber/16960/suudi-rejiminin-yaptigi-idamlar-istanbul-konsoloslugu-onunde-protesto-edildi.html?__twitter_impression=true 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Drcan   30-04-2019 16:55

    Amerika ve İsrail bayrağını ateşe ver, Ensarullah liderinin resmini taşı ama kültür merkezi binasına onların müttefiklerinin resmini as,elele kolkola açılış yap!! Allah, yardımcımız olsun.

Kategorideki Diğer Haberler