17 Ekim 2021 Pazar Saat:
11:49
04-01-2016
  

Suudi Cinayet, İstanbul'da Protesto Edildi

Ayetullah Nemr'i katletmek yani İslam toplumunu katletmektir...

Facebook da Paylaş
 
Ayetullah Nemr’i idam eden zalim Suudi Arabistan rejimi, İstanbul'daki konsolosluğu önünde binlerce Müslüman tarafından protesto edildi.
 
Suudi Arabistan, Ayetullah Nemr'i katletmesi nedeniyle tepkilerin odağında.
 
Türkiye'deki protesto eyleminin adresi ise Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki konsolosluk binası önüydü. Binlerce Müslüman, Suudi rejiminin katliamına tepki gösterdi.
 
Kısa adı CABİR olan Dünya Caferi Alimleri Birliği tarafından Arabistan konsolosluğu önünde düzenlenen protesto gösterisine birçok Ehlibeyt alimi ve binlerce vatandaş katıldı.
 
Konsolosluk önünde sloganlar atan kalabalık 'Şii-Sünni kardeştir', 'Kahrolsun Amerika', 'Kahrolsun İsrail', 'Katil Suud hesap verecek' 'Ayetullah Nemr! Yolun, yolumuz' sloganları ile bu olayın, Sünni yada Şii meselesi olmadığını belirtti. Halk sloganlarla konuşmacılar da sözleriyle Ayetullah Nemr'in idam kararının hukuksuz bir eylem olduğuna değindi.
 
Suudi konsolosluğu önünde konuşma yapan Dünya Caferi Alimler Birliği Başkanı Hasan Karabulut, "Bugün mazlum toplumun başı Suudi hanedanı tarafından kesilmiştir.
 
Ayetullah Nemr sadece Arabistan toprakları içinde sınırlı değil, tüm dünyada dışlanan İslam toplumunun sesi ve feryadı olmuştur. Yine o şahsiyet Arabistan'ın mazlum ve zalimler olarak iki toplumdan oluştuğunu ifade etmiştir. Arabistan'da İslam için yanıp tutuşan bir millet ve onun karşısında İslamı sadece dilinde yaşayan bir diktatör ve saltanat vardır. Ayetullah Nemr'i katletmek yani İslam toplumunu katletmektir. Ayetullah Nemr'i katletmek ezilenleri ve hakkı haykıranları katletmektir. Bugün mazlum toplumun başı Suudi hanedanı tarafından kesilmiştir." açıklamasında bulundu.
 
Karabulut'un konuşmasının ardından Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezi (ZGHM) adına bir basın açıklaması yapan Mehdi Atam'ın sözleri ile protesto son buldu.
 
Eylem sırasında atılan sloganlarla Ayetullah Nemr'in idam edilmesinin Suudi rejiminin sonunu hazırladığını belirten Müslümanlar, eylemin ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler