19 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
13:03
13-12-2012
  

Suudi İdam Mahkumları Suriye'ye Savaşa Gönderiliyor

Suudi Arabistan`ın idam mahkumlarını Suriye`ye gidip savaşmaları karşılığında serbest bıraktığı iddia edildi.

Facebook da Paylaş

 

Dünyanın çeşitli ülkelerinden aşırı dincilerin yığıldığı Suriye'de yönetimi devirmeye çalışan Suudilerin idam mahkumlarını Suriye'de savaşmaları karşılığında serbest bırakıyor.
 
Dünyanın çeşitli ülkelerinden aşırı dincilerin yığıldığı Suriye'de yönetimi devirmeye çalışan ülkelerin başında gelen Suudi Arabistan'ın idam mahkumlarını Suriye'ye gidip savaşmaları karşılığında serbest bıraktığı bildirildi.
 
Yurt gazetesinden çmer çdemiş'in haberine göre; Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, yayımladığı bir genelgeyle idam cezası almış çocuk katili ve tecavüzcü mahkumların, Suriye'de cihat etmeleri şartıyla salıverileceğini duyurdu. 
 
Buna ilişkin belge, Yemen'den yayın yapan bağımsız web siteleri tarafından yayınlandı. Suriye Haber Ajansı'nda (SANA) da yer alan belgede, Suudi Arabistan yönetiminin, Arap ve yabancı uyruklu mahkumlar arasında, idam cezasının iptal edilmesi ve Suudi Arabistan'daki ailelerine maaş bağlanması karşılığında serbest bırakılarak Suriye'ye gitmeleri konusunda anlaşma yapıldığını gösteriyor. 
 
SANA, söz konusu genelge sonucunda, 105 Yemenli, 212 Suudi Arabistanlı, 96 Sudanlı, 254 Suriyeli, 82 çrdünlü, 68 Somalili, 32 Afganlı, 194 Mısırlı, 203 Pakistanlı, 23 Iraklı, 21 Filistinli ve 44 Kuveytli suçlunun serbest bırakıldığını yazdı.
 
Suudi Arabistan daha önce de kendi ülkelerinde eylemle yapan El Kaide üyelerinin Suriye'de cihada katılmaları şartı ile ülkeyi terk etmelerine izin vereceğini duyurmuş, bu anlaşma sonrasında da El Kaide teröristleri Suudi Krallığı'na karşı eylemlerini durdurarak, Suriye'ye geçeceklerini açıklamışlardı.
 
 
gazetecileronline.com
 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler