21 Eylül 2021 Salı Saat:
12:28
03-04-2018
  

Suudi Veliahtı'ndan Skandal Sözler

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman

Facebook da Paylaş


Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ABD'de yayın yapan 'the Atlantic' ile yaptığı söyleşide "İsrail ile birçok ortak çıkarımız var. Eğer barış sağlanırsa, İsrail ve Körfez İşbirliği Teşkilatı arasında birçok çıkar söz konusu olur." dedi. Selman'ın Filistin topraklarını işgal eden İsrail'e yönelik sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman 'İsraillilerin atalarından kalma yurtlarında bir ulus devlet çatısı altında yaşama hakları olduğuna inanıyor musunuz' sorusunu şöyle cevapladı:

"Kendi ülkelerine sahip olmak İsraillilerin ve Filistinlilerin hakkı. Fakat herkes için istikrar sağlamak ve normal ilişkiler elde etmek için bir barış anlaşmasına sahip olmamız gerekir."

Selman şöyle devam etti: "Kudüs'teki Kutsal caminin geleceği konusunda dini kaygılarımız ve Filistinlilerin hakları konusunda endişelerimiz var. Durum bundan ibarettir. Başka herhangi bir halkla derdimiz yok."

Suudi Prens "İsrail ile birçok ortak çıkarımız var. Eğer barış sağlanırsa, İsrail ve Körfez İşbirliği Teşkilatı arasında birçok çıkar söz konusu olur" ifadesini kullandı.

Selman, "Amerikalı askerlerin Suriye'de uzun vadeli olmasa bile en azından orta vadede kalması gerektiğine inanıyoruz. Suriye'deki ABD gücü, Washington'un bu ülkenin geleceğinde söz hakkına sahip olmasına da imkan verecektir." ifadelerini kullanmıştı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler