17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
14:21
29-02-2016
  

Suudiler Nasrallah'a Hakaret Etti, Lübnan Ayağa Kalktı!

Suudi Arabistan kanalı MBC'de Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'la dalga geçilen bir skeç yayınlanması üzerine Lübnan halkı Hizbullah'a destek ve Suudileri protesto amacıyla sokağa çıktı.

Facebook da Paylaş

Suudi Arabistan ve Hizbullah arasındaki tansiyon yükselmeye devam ediyor.

Suudi Arabistan kanalı MBC'de Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'la dalga geçilen bir skeç yayınlanması üzerine, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hizbullah' destek veren halk sokağa çıkarak Suudi televizyonunu protesto etti.

Jerusalem Post'ta da yer alan habere göre, kanal karşıtı slogan atan eylemciler, yolları trafiğe kapadı. Lübnanlı güvenlik güçleri, gerginliği önlemek amacıyla bölgede çok sıkı güvenlik önlemleri aldığı belirtiliyor.

Yemen'e saldırılarını sürdüren, Suriye ve Irak'ta tekfirci militanları destekleyen Suudi Arabistan hükümeti Hizbullah'ı 'terör örgütü' kabul ediyor.

Mısır merkezli Müslüman Kardeşler-İHVAN hareketini de terör listesine alan Riyad, Cuma günü Hizbullah bağlantısı olduğunu iddia ettiği dört şirket ve üç kişiyi kara listeye aldığını duyurmuştu.

Petrol fiyatlarının düşüşü ile ekonomik anlamda zor günler yaşayan ve Hizbullah hareketi'nin Suriye'de Şam hükümetine destek vermesinden rahatsız olan Suudiler, geçen hafta da Lübanan ordusuna ve güvenlik güçlerine yapacağı 4 milyar dolarlık yardımdan vazgeçtiğini belirtmişti.

 

on4haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler