17 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
12:31
30-07-2017
  

Türkiye'den Kudüs'e Selam + FOTO

Siyonist Rejim'in Mescid-i Aksa işgalini ve Kudüs'teki katliamını protesto etmek için, Yenikapı'da "Büyük Kudüs Mitingi" düzenlendi. Saadet Partisi öncülüğünde düzenlenen mitinge katılım çok yüksek oldu.

Facebook da Paylaş

 

 

Siyonist Rejim'in Mescid-i Aksa işgalini ve Kudüs'teki katliamını protesto etmek için, Yenikapı'da "Büyük Kudüs Mitingi" düzenlendi. Saadet Partisi öncülüğünde düzenlenen mitinge katılım çok yüksek oldu.

 

Dün (Pazar) Yenikapı Miting Alanı'na saat 15.00'ten itibaren yoğun şekilde gelen vatandaşlar, alanın büyük bölümünü doldurdu. Daha sonra konser ve Mehter Takımı'nın eşliğinde saat 17:00'deki miting saati beklendi.

 

Miting, vatandaşların meydanı doldurmasının ardından İstiklal Marşı ile başladı. Türkiye tarihinde ilk defa bu kadar kalabalık bir kitlenin Siyonist Rejim İsrail aleyhine toplanması, ülkemiz Müslümanları arasında Filistin davasının günbegün değer kazandığının bir örneği oldu. 

 

Alınan bilgiye göre Filistin konusundaki hassasiyetiyle bilinen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da mitinge davet edildi. Hatta bazı resmi haber ajansları, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün yapılan İstanbul Yenikapı Büyük Kudüs Mitingi'ne Filistin hassasiyeti ile tanınan yıldız futbolcu Ronaldo'yu da davet etmişti. Öte yandan Memur-Sen'in de katılacağını açıkladığı mitinge, başta İHH İnsani Yardım Vakfı, ÖNDER İmam Hatip Mezunları Derneği, ASKON, Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Deniz Feneri Derneği, Cansuyu Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşu destek verdi.

 

Hamas İslami Direniş Hareketi Lideri İsmail Haniye, video mesaj ile Kudüs sevdalısı yüzbinlere hitap ederek, teşekkür etti. Emniyet ekiplerinin ise miting alanında yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

 

Hatırlanacağı üzere İsrail polisi, yaklaşık iki hafta önce (14 Temmuz) Mescid-i Aksa'da silahlı saldırıda bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinli genci şehitetmiş, ardından da Mescid-i Aksa ibadete kapatılmıştı. Olayların devamında Harem-i Şerif'in iki kapısı 16 Temmuz günü açılmış, fakat kapılara elektronik metal arama dedektörleri yerleştirilmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler