06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
23:07
01-03-2022
  

Ukrayna’yı Bu Noktaya Amerika Getirdi!

Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî Bi'set Bayramı münasebetiyle yaptığı konuşmasında Ukrayna'da yaşanan olaylara değindi. 01 Mart 2022 - Tahran / İran

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî, Bi'set Bayramı münasebetiyle bu sabah (Salı) canlı yayında bölgede yaşanan krizlere dair açıklamalarda bulundu.

 

Ayetullah Hamaneî; "Ukrayna buhranının temeli, Amerika’nın kriz üreten siyasetlerinin bir siyasi sonucudur ve Ukrayna da bu siyasetin kurbanıdır." dedi. 

 

Amerikan Rejimi'nin kriz yaratan ve krizlerle yaşayan bir rejim olduğunu dile getiren Seyyid Ali Hamaneî, Amerika'nın dünyada yaşanan krizlerden beslendiğini söyledi.

 

Hamaneî, Tahran'ın savaşın sona erdirilmesini desteklediğini, ancak çatışmanın kaynağının kim olduğunun fark edilmesi gerektiğini söylerken; Ukrayna'daki krizin 'Amerika'ya güvenilemeyeceğini bir kez daha gösterdiğini' belirtti.

 

İslam İnkılabı Rehberi'nin değindiği konular aşağıdaki gibidir:

 

* İran, Ukrayna’da savaşın durmasından yanadır. Bizler orada savaşın bir an evvel bitmesini istiyoruz ancak her buhranın ilacı, mümkün olduğunca doğru tanının konulmasıyla gerçekleşir. Ukrayna buhranının temeli, Amerika’nın kriz üreten siyasetlerinin siyasi sonucudur ve Ukrayna da bu siyasetin kurbanıdır.

 

* Ukrayna’yı bu noktaya Amerika getirdi. Amerika’nın bu ülkenin içişlerine müdahalesi, renkli devrimleri, bir önceki devleti lağvedip bir diğerini getirmesi, Ukrayna'daki durumu buraya getirdi.

 

* Amerika ve Avrupa'ya sırtını dayamış devletler şunu iyi bilmelidir ki; bu dayanakları bir seraptan ibarettir ve gerçekliği yoktur. Bugün Ukrayna, dün ise Afganistan. Her iki devletin başkanları; biz Amerika ve Batı devletlerine itimat ettik ve bizi yalnız bıraktılar! dediler.

 

* Halk, devletlerin en önemli destekçisidir. Bu Ukrayna olayından çıkarılacak bir diğer derstir. Eğer Ukrayna halkı sokaklara inseydi, Ukrayna’nın durumu bu şekilde olmazdı. Halk sokaklara inmedi çünkü hükümeti kabul etmiyordu.

 

Krizlerin çözümü ancak onların kaynağı bilinirse çözülür. Ukrayna'daki kriz Amerika ve Batı'nın politikalarından kaynaklanmakta. Bunlar bilinmeli ve buna göre hareket edilmelidir”

 

* Yemen halkı sekiz yıldır bombardıman altında ama Batılılar sadece kınıyor. Üstelik Yemen halkına karşı kara propagandayı, medyayı ve hatta pratikteki desteği de destekliyor.

 

Amerika'nın Suriye'nin doğusunda ne işi var? Suriye petrolünü neden çaldılar? Afganistan'da halkın milli serveti neden yağmalanıyor ve gasp ediliyor? Batılılar neden gece gündüz Siyonistlerin suçlarını savunuyor, tüm bu krizleri insan haklarını savunmak adına mı yapıyor?

 

 

Ehlader HABER

 

 

  

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler