08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
13:42
14-11-2018
  

Yemen Halkına Yardım Elini Uzatın

81 ilden Ankara’ya giden sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeleri, Suudi Arabistan Büyükelçiliği önünde bir araya gelerek, ‘Yemen halkına yönelik yapılan zulmü’ protesto etti.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Geçtiğimiz Pazar günü, 81 ilden gerçekleşen katılım ile Suudi Arabistan Büyükelçiliği önünde eylem yapıldı. Malatya’dan eyleme katılanlar arasında yer alan Kürecik Radar Üssüne Hayır Platformu Yönetiminden Sadık Gökgöz, Yemen halkına bira önce yardım eli uzatılması gerektiğini belirtti.

 

“YEMEN HALKI YALNIZ DEĞİLDİR”

 

Gerçekleştirilen eylemi değerlendiren Gökgöz şunları söyledi;

 

“Suudi Arabistan öncülüğünde yaklaşık 8-10 tane devlet birleştiler, mazlum Yemen halkına her gün bomba yağdırmaktadırlar. Yemen halkının düğünlerini, okullarını, hastanelerini, yaşam merkezlerini ve Pazarlarını bombalıyorlar. Bu insanlık için son yılların en felaket bir durumudur. Buna duyarlı olan 81 ilden özgür düşünen insanlar bira araya geldik. Amacımız, ‘ey zalim Suudi Arabistan hükümeti yöneticileri ve yandaşları, Yemen halkı mazlumdur, yalnız değildir’ demekti.  Biz Yemen halkından yanayız. Türkiye’de bulunan siyasetçileri, yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarını ve Kızılay’ı Yemen’e yardım etmeye davet ediyoruz. Yemen Halkı aç, susuz bir şekilde. Orada insanlar açlık ve susuzluktan yaşamlarını yitiriyorlar. İnsanlık üç maymunu oynuyor. Bugün medya tarafından sansür uygulanıyor. İstanbul ve Ankara’da konsolosluklar önünde çeşitli eylemler yapılmasına rağmen, medya buna hiç yer vermiyor. Bunun ıstırabını yaşayan kardeşler bir araya geldik. Her ilin isim yazan pankartı ile birlikte elçilik önünde bu eylemi gerçekleştirdik. Katılım güzeldi. İnşallah bu sesimizi duyarlar. Türk halkını, Yemen halkına yardıma davet ediyoruz. Yeme, içme, barınma konusunu halletmemiz gerek. Biz büyük bir millet, ulusuz. Bu millet, nasıl Filistin, Suriye ve Irak’taki insanlara yardım ettiyse Yemen halkına yardımcı olmak bizim boynumuzun borcudur. Biz sivil toplum örgütleri olarak bunun öncüğünü yapmış bulunmaktayız. Biz istiyoruz ki, devletimiz ve Kızılay buna öncülük yapsın. Ayrım gayrım olmadan hangi görüş ve mezhepte olursa olsun mazlum mazlumdur, zalimde zalimdir. Bugünün zalimi ve Yezid’i Suudi Arabistan hükümetidir. İnşallah buna dur deme zamanı gelmiştir.”

 

 

Haberin Video Linki:

 

http://malatyasoz.com/haber-yemen-halkina-yardim-elini-uzatin-18557.html 

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler